Partneri kapcsolataink révén már ritkaságszámba menő videoformátumok mentése is rendelhető nálunk! DVD formátumban, vagy MPEG2 fájlokként tudjuk odaadni a szűrt anyagot. Melyek ezek?
1. Video2000:
A Videó 2000 egy videokazetta típus (Video Compact Casette) vagy (VCC), amit a Grundig és a Philips fejlesztett ki 1979-ben. Előnye, hogy akár 8 órás felvétel is ráfért. Érdekessége, hogy az Compact Cassette nagyobbított mása volt ez a típus, csak ezzel már filmeket is lehet nézni. A szalagrendszer a szalag mindkét oldalát használta, akár az audiokazetták. A Video 2000 Magyarország területén nem igazán volt ismert, de Ázsiában, az USA-ban és Európa néhány országában elterjedt. Nem lehet tudni, hogy a Betamax-VHS háború áldozata lett-e, de az mára már biztosan kihalt eszköz. A teljes kifejlesztése csak 1988-ra történt meg és 1989-re le is állt a gyártása. A képmagnetofonjával televízió műsorokat is fel lehetett venni. Az otthoni mozizás történetében elődje a VHS volt. A Video 2000 mérete alig tért el a VHS kazettáétól. Ma már leginkább muzeális eszköz, de néhány ember használja még.
2. Betamax:
A Betamax (gyakran Betának becézik) egy régi otthoni videokazetta-típus, melyet a Sony fejlesztett, és 1975. május 10-én hozott forgalomba. A szalag szélessége 12.7 mm, a kazetta formátuma pedig hasonlít a Betamaxot megelőző U-Matic videokazettákéhoz.
Riválisa, a VHS 1976. szeptember 9-én jelent meg a JVC szárnyai alatt. Ez a formátum a Betamaxszal ellentétben nem használt biztonsági sávot, azonban azimut-alapú felvételi technológiát alkalmazott, hogy ne legyen képáthallás. A "Betamax" név kettős jelentésből ered. A beta egy japán kifejezés, ami a felvételhez használt jeleket jelentette, a "MAX" pedig a maximumot, a formátum nagyszerűségét próbálta leírni.
A Sanyo is létrehozott egy Beta-típust, ez volt a Betacord, amit gyakran hívtak a Betamaxhoz hasonlóan BETA-nak. Érdekes, hogy a Beta-rendszerű videómagnókat a Toshiba, Pioneer, Murphy, Aiwa és a NEC, valamint Zenith Electronics Corporation és a WEGA cégek is hamar elkezdték gyártani a Sonyval kötött szerződés értelmében.
A Betamax-VHS-harc végén érdekes módon végül a VHS került ki győztesként, pedig a Betamax jobb képminőséggel és kisebb mérettel rendelkezett.
3. D-VHS:
A D-VHS egy digitális felvételi formátum, melyet a JVC fejlesztett ki a Hitachival, a Matsushitával, és a Philips-el karöltve. Ugyanazt a fizikai kazetta formátumot és mechanikát használja, mint az S-VHS, (csak magasabb minőségű szalagra van szüksége) és HD valamint SD (standard definition) méretben is lehetett rá rögzíteni. Adatformátuma MPEG transport stream, melyet a digitális televíziózásban a mai napig is használnak. 1998-as megjelenése sajnos pont egybe esett a DVD formátum, és a merevlemezes kamerák elterjedésével, így nem tudta megvetni a lábát a piacon. Ráadásul nem volt kisebb formátumban kapható, mint a VHS-C, még kézi kamerákban se tudott teret hódítani. Onnan ismerni meg egy DVHS kazettát, hogy az alján eggyel kevesebb lyuk található, mint egy VHS, vagy SVHS kazettán. (a képen jobbra)
4. Laserdisc:
A LaserDisc (LD) egy házi videó formátum, amely az első kereskedelmi forgalomban is kapható optikai adathordozó volt. Eredetileg Discovision néven került piacra 1978-ban. A technológia több különböző néven is futott (Reflective Optical Videodisc, Laser Videodisc, Laservision, Disco-Vision, DiscoVision, és MCA DiscoVision) egészen addig, amíg a Pioneer Electronics meg nem szerezte a gyártó részvényeinek többségét, és az 1980-as évek közepétől LaserDisc néven hozta forgalomba.
A laserdisc az optikai tárolásnak köszönhetően sokkal jobb minőséget produkált, mint az akkor konkurens VHS és Betamax mágnesszalagos rendszerek. Ennek ellenére Európában és Észak-Amerikában nemigen terjedt el, főleg Japánban és Délkelet-Ázsiában vált népszerűvé. Az 1990-es években Hongkongban a laserdisc volt a leggyakoribb formátum a videókölcsönzőkben.
A laserdiscnél használt technológia előfutára volt a CD és DVD formátumoknak.
Ami pótolhatatlan, tartson örökké!
A legjobb árakon kínálunk minőségi digitalizálást néhány fotó vagy dia mentésétől a több generációs családi video- és képarchívumokig, dokumentumokig.
Szeretettel várjuk Nyugati téri irodánkban.
Emlékmentő Kft.
36/70-636-6092
digitalizálás, digitalizálása, digitalizáló, szokolai balázs, dia digitalizálás, dia digitalizálása, dia szekennelés, dia szkennelése, diafilm szkennelés, diakép digitalizálás, diaképek digitalizálása, negatív digitalizálás, negatív digitalizálása, negatív scannelés, negatív szkennelés, negatív szkennelése, archiválás, digitális archiválás, dokumentum archiválás, fotó szkennelés, fénykép digitalizálás, fénykép digitalizálása, fénykép szkennelés, fényképek digitalizálása, kép digitalizálás, kép digitalizálása, képek digitalizálása, audio digitalizálás, audio digitalizáló, audio kazetta digitalizálás, audio kazetta digitalizálása, audió digitalizálás, bakelit lemez digitalizálás, bakelit lemez digitalizálása, bakelit lemez digitalizáló, bakelit lemezek digitalizálása, hang lemez digitalizálása, hangkazetta digitalizálása, hanglemez digitalizálás, hanglemez digitalizálása, kazettáról számítógépre, magnókazetta digitalizálás, magnókazetta digitalizálása, magnószalag digitalizálása, digitalizálás kazettáról, dv digitalizálás, film digitalizálása, filmek digitalizálása, hdv kazetta digitalizálás, hi 8 digitalizálás, kazetta, kazetta digitalizálás, mini dv digitalizálás, mini dv kazetta digitalizálás, mini dv kazetta digitalizálás, vhs ről dvd, vhs ről dvd re, vhs ről dvd re másolás, vhs ről pc re, vhs-c kazetta digitalizálás, vhsről dvdre, video digitalizalas, video digitalizálás, video digitalizálása, video kazetta digitalizálás, videodigitalizálás, videokazetta digitalizálása, videó digitalizálás, videó digitalizálása